Tiyatro Kursları

Tiyatro; bir sahne sanatıdır. Tiyatro eseri olayları oluş halinde gösterir.En yaygın deyişle tiyatro; insanı insana insanla,insanca anlatma sanatıdır.
Merkezimizde (hobi) temel oyunculuk çalışmaları,Konservatuvar yetenek sınavlarına hazırlık,özel gruplara ve şirketlere oyun hazırlama,sahneleme, Diksiyon, beden dili ve hitabet üzerine çalışmalar yapılır.

1) Yaratıcı Drama:

2) İngilizce Drama:

Günümüzde bireyin yabancı dil bilmesi ve öğrenmesi son derece önemlidir. Çocuklarımızda erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamaktadır. İngilizce Drama derslerinde öğrencilerin derste öğrendiği İngilizceyi oyunlarla kalıcı ve eğlendirici hale getirmektedir.Öğrenciler daha sonra dramayla birlikte öğrendikleri İngilizceyi sezon sonunca W.Shakespeare, Moliere gibi önemli yazarların oyunlarını sergileyerek (İngilizce) taçlandırmaktadır.

3) Temel Oyunculuk:

4)Diksiyon:

5) Kamera Önü Oyunculuk:

Eğitimlerimiz gerek tiyatro, gerek sinema oyunculuğu alt yapısını oluşturmak ve geliştirmek isteyenler için önemli bir pratik olanağı sağlamaktadır.Kamera karşısında çalışan ve kendisini izleme fırsatı bulan oyuncu, yanlışlarını ve eksiklerini görüp kendini geliştirme fırsatı bulmaktadır.Diksiyon, doğallık, doğaçlama, etkili konuşma gibi başlıklarda kendini geliştiren öğrenci, seçilecek olan kısa ve uzun metraj filmlerimizde görev alma imkanı bulmaktadır.

Program İçeriği;

      i) Jest-mimik kullanımı,

      ii) Diksiyon,

      iii) Sunuculuk ve Spikerlik

      iv) Dizi-Sinema Oyunculuğu

      v) Reklam Oyunculuğu

      vi) Senaryo okuma

      vii) Kısa-Uzun metraj film yorumlama

6) Konservatuar Sınavlarına Hazırlık

7) Yetişkin Tiyatrosu

8) Senaryo Yazarlığı